Menu

 

 

Taşyünü / Sanayi Şiltesi

İzocam Taşyünü Sanayi Şilteleri yüksek sıcaklıklardaki makine ve tesisat ile yapıların ısı, ses ve yangın yalıtımı amacıyla kullanılır. Sanayi Şilteleri galvanizli rabitz tel ile dikilmiştir. Taşyünü Sanayi Şilteleri'nin diğer özelliği, bu tesislerde kaçınılmaz olarak ortaya çıkan titreşimleri, yüksek esnekliği sayesinde yutabilmesidir.

Kullanım Alanları:
Her türlü sanayi tesisinde ve proses ekipmanlarında (Kazan, tesisat, egzoz boruları, gemi iç tesisatı, elektrofiltre, kanal, çelik konstrüksiyon yapılar -yangına karşı-, çift cidarlı kaplar, etüvler v.b.) ısı, ses yalıtımında ve yangın güvenliği amacıyla kullanılır.

Teknik Özellikleri :

–  Galvanizli rabiz tele dikili Taşyünü Sanayi Şilteleri DIN 4102 ve TS 1263'e göre

    A "yanmaz malzemeler" sınıfına girmektedir.
–  Taşyünü Sanayi Şilteleri'nin metallerle (demir, çelik, bakır, çinko, alüminyum)

    teması halinde paslandırıcı etkisi yoktur.
–  Taşyünü Sanayi Şilteleri çeşitli tip ve ebatlarda üretilmektedir.
–  Taşyünü Sanayi Şilteleri (Rabitz teline dikili) : 

Uygulama:

Taşyünü sanayi şiltelerinin 700-750 C’ye kadar yanmazlık özelleği çok yüksek sıcaklığa sahip yerlerin ısı,ses ve yangın yalıtımında kullanılmasını mümkün kılar.

Uygun boyutta kesilen şilteler,yalıtım yapılacak yüzey üzerine sarılarak ekyerleri galvanizli tel ile taşıyıcı rabitz tel içinden geçirilerek dikilir.Ek yerlerinde boşluk kalmamasına özen göterilir.

Geniş yüzeylerde şilteler m2’ye 5-6 adet gelecek şekilde kaynaklanmış tespit pimleri üzerine geçirilerek ve bunların uçlarına plakalar tespit edilmek suretiyle uygulanır.Bu tespit pimleri aynı zamanda sac kaplamanın da mesafe tutucusu olur.